بستن
بنر صفخات داخلی

درباره شرکت پلیمر کرمانشاه

درباره شرکت پلیمر کرمانشاه

شرکت پلیمر کرمانشاه از جمله طرح های خط اتیلن غرب کشور است  که بر اساس مصوبه هیأت محترم دولت و به منظور ایجاد تعادل منطقه ای و توازن بین استان های مختلف کشور و ارتقای فناوری در بخش صنایع مرتبط با نفت و نیز فعال کردن صنایع پایین دستی پتروشیمی در سال هشتاد و چهار تاسیس گردید و در بیست و نهم آذرماه سال یکهزار و سیصد و نود و یک به بهره برداری رسید. زمینه فعالیت مجتمع تولید گریدهای متنوع  پلی اتیلن سنگین است. ظرفیت اسمی مجموعه سیصد هزارتن در سال می باشد؛ و این در حالی است که شرکت پلیمر کرمانشاه در سال نود و چهار رکورد تولید پلی اتیلن سنگین کشور را به خود اختصاص داد.

مواد اولیه مجتمع، گاز اتیلن، بوتن وان و هیدروژن می ­باشد، آب مصرفی مورد نیاز مجتمع توسط دو حلقه چاه مخزنی و دو حلقه چاه عمیق که در منطقه حفر گردیده، و برق نیز از طریق دو خط دویست و سی کیلو ولت از نیروگاه بیستون کرمانشاه تأمین می گردد.

 

محصول نهایی مجتمع، پلی اتیلن سنگین است که با ظرفیت اسمی سیصد هزار تن در سال تولید می­ گردد. پلی اتیلن سنگین در صنایع لوله سازی، پوشش کابل، انواع قطعات پلاستیکی، بطری، لوازم خانگی، قطعات صنعتی، مخازن سوخت و ... کاربرد دارد. محصول اصلی شرکت پلیمر کرمانشاه در گریدهای مختلفی تولید می شود که هر گرید برای مصارف خاصی مناسب است. تفاوت گریدها در مواد افزودنی یا شرایط فرآیندی تولید آن­هاست،  نوع گرید محصولات براساس برنامه و تقاضای بازار تولید می شود.

محصولات اصلی مجتمع ( انواع گریدهای پلی اتیلن سنگین ) در کیسه­ های پلاستیکی بیست و پنج کیلوگرمی بسته­ بندی و در پالت ­هایی به وزن هزار و پانصد کیلوگرم در انبار سرپوشیده محصولات به وسعت بیست هزار مترمربع نگهداری می­ شود. محصولات فرعی نیز در محل مشخص شده نگهداری و به فروش می­ رسند. بر روی تمامی بسته ­ها ساعت، تاریخ بسته بندی، شیفت بسته بندی، نوع گرید و درجه مرغوبیت گرید درج می­ گردد.

 خوراک اصلی مجتمع گاز اتیلن است که در منطقه عسلویه ( پتروشیمی کاویان ) تولید و مقدار سیصد و پنج هزار تن اتیلن در سال از طریق خط لوله اتیلن غرب به طول بیش از هزار کیلومتر به مجتمع پلیمر کرمانشاه ارسال می گردد.

بیش از هشتصد و پنجاه نفر در مجتمع پلیمر کرمانشاه به طور مستقیم مشغول کاراند. مجموعه نیروهای انسانی مجتمع در بر گیرنده تخصص­ های مختلف دربخش ­های مهندسی، کادر مدیریتی و ستادی است، نیز از توان فنی تکنسین ­ها، کارگران ماهر در واحدهای متنوع مجتمع استفاده می­ گردد. 

شرکت پلیمر کرمانشاه در راستای پیاده سازی سیستم­ های مدیریتی، استانداردهای ایزو 9001، ایزو 14001 و ایزو  18001 را در قالب سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) مستقر نموده است و موفق گردیده این گواهینامه ­ها را اخذ نماید؛ نیز به منظور توسعه بهبود مستمر در مجموعه و ارتقای آن، استقرار نظام­ های نوین مدیریتی از جمله EFQM در حال برنامه­ ریزی و اجراست.